Tacy duzi chłopcy i ich zabawki.

Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki, Czesław Tarczyński oraz Karolina Grzesiak mają przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy „Tacy duzi chłopcy i ich zabawki. Portrety fotograficzne 3D” Wernisaż wystawy odbędzie się:

21 września 2012 roku o godz. 18:00
Galeria Promocji Młodych Antresola
Miejska Galeria Sztuki
al. NMP 64 w Częstochowie

„Niektórzy twierdzą, że mężczyzna nigdy nie przestaje być chłopcem, z czasem bawiąc się coraz większymi zabawkami. W moim projekcie uczestniczą mężczyźni w różnym wieku – moi przyjaciele bądź znajomi – wszystkich wyróżnia fakt, że ich życie, obok innych zajęć, wypełnia także pasja, która skłania ich do działań niebanalnych. Realizując mój projekt Tacy duzi chłopcy i ich zabawki przyglądam się moim bohaterom – ich szerzej nieznanym pasjom, które żartem określam „zabawkami”. Wszyscy, podobnie, jak ja sama, związani są z Częstochową, tworząc jej wizerunek. Moi bohaterowie nigdy wcześniej nie zabiegali o sławę czy szerokie zainteresowanie, czasem wręcz unikali fleszy. Tym bardziej ich zgoda na udział w projekcie jest dla mnie ważna. Tworząc ich fotograficzne portrety dążyłam do tego, by w sensie dosłownym i metaforycznym okazały się wielowymiarowe.”

wernisaż uświetni występ jednego z bohaterów mojego projektu, Tomasza Drozdka.

T.ETNO – mini koncert z wykorzystaniem instrumentów etnicznych okraszony delikatną dawką elektroniki. Wystąpi Tomasz Drozdek oraz m.in.: lira korbowa, wavedrum, drumle, cytra wietnamska, didgeridoo, piszczałki postne i inne. Coś dla lubiących dźwięki i brzmienia, których jeszcze nie słyszeli.

po więcej informacji zapraszam na https://www.facebook.com/tomaszdrozdekwarsztaty

Anaglif popularnie znany jako 3D, został wynaleziony w latach 50-tych XIX wieku, przez Francuzów Joseph D’Almeida i Louis Du Hauron. W 1858 roku D’Almeida dokonał projekcji slajdów 3D, publiczność oglądała pokaz używając okularów z czerwonymi i niebieskimi szkiełkami.

W 1889 roku William Friese – Green stworzył pierwszy ruchomy obraz 3D, który publicznie został zaprezentowany w 1893 roku. Anaglifowe filmy, zwane „plasticonami”, cieszyły się zainteresowaniem w latach 20-stych XX wieku. Jednak dopiero w latach 50-tych XX wieku , 3D zyskało ogromną popularność. Pierwszą kasową produkcją był horror „Bwana Devil”, czarny kryminał „Man in the Dark”, horror „House of Wax”, po którym nastąpiła złota era filmów 3D.

Karolina Grzesiak jest studentką Wydziału Wychowania Artystycznego w dziedzinie grafiki projektowej (II stopnia). Zajmuje się także fotografią.