Sesja wizerunkowa kluczem do zwiększania dochodów Twojej firmy?

Czym jest sesja wizerunkowa?

Fotografie wizerunkowe, jak sama nazwa wskazuje kształtują Twój wizerunek lub wizerunek Twojej firmy w świadomości Twoich klientów, ale również tych potencjalnych.

Jesteśmy bombardowani ilością bodźców, informacji każdego dnia. Nasz mózg nie jest w stanie wszystkie analizować dogłębnie. Najczęściej, to czy Twój odbiorca zainteresuje się  Twoim przekazem to wynik ułamków sekundy. Coś musi go zainteresować, przyciągnąć uwagę, aby poświęcił więcej uwagi na Twój komunikat. Jak pewnie przypuszczasz, w erze obrazkowej, facebooka i instagrama na pewno nie jest to tekst. Masz rację! Najczęściej jest to fotografia, estetyczna, interesująca, poprawna technicznie, intrygująca, przyciągająca oko, kolorowa fotografia. Czasem wystarczy dobry tytuł (ale musi być krótki) albo chwytliwe słowo. Ale nawet wtedy towarzyszy im przekaz wizualny.

 

 

Zastanawiasz się pewnie jak taka sesja wizerunkowa może zwiększyć Twoje dochody?

Nie chodzi mi o zwykłe zdjęcie. Pod hasłem „zdjęcie wizerunkowe” mam na myśli nie tylko samą sesję, ale również cały proces planowania. Bardzo ważne jest co na tym zdjęciu pokazujemy i dlaczego. A co powinniśmy pokazać? No właśnie… To ustalamy na wspólnej konsultacji.

Musisz wiedzieć jak chcesz być postrzegany, jak chcesz, aby klienci odbierali Twój produkt. Kim jest Twoja grupa docelowa. Budujemy Twój wizerunek, lub wizerunek marki, aby był atrakcyjny dla odbiorców do których Ty chcesz trafiać.

 

 

Dlaczego LPP S. A. oraz Inditex tworzą różne marki zamiast jednej wspólnej?

Na przykład, czy znasz marki Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay?  Pewnie tak 🙂 A czy zastanawiałeś się dlaczego LPP S.A., które jest właścicielem tych marek zadało sobie tyle trudu, aby stworzyć pięć różnych marek? Czy nie mogli tworzyć swoich projektów jako jedna marka? Nie. Jest to całkowicie świadomy i logiczny zabieg. Każda z wymienionych wcześniej marek trafia do innej grupy docelowej. W innym wieku, o innych zainteresowaniach, innych gustach i potrzebach. Każda z tych marek ma swój odrębny wizerunek. Każdy klient zainteresowany kupnem np. spodni widzi między nimi różnice. Na stronach internetowych i w salonach prezentowane są fotografie danych kolekcji o konkretnym języku wizualnym, spójnym w wizerunkiem firmy. Tak samo sprawa wygląda z firmą Inditeź oraz markami: Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, Pull & Bear, Oysho.

 

 

Spraw, aby odbiorca Ci zaufał, a zostanie z Tobą dłużej.

Jeśli chcesz, aby Twoja marka była luksusowa, elegancka zrealizowana z najwyższej klasy materiałów, ale publikujesz treści, które temu przeczą, nie jesteś spójny, nie jesteś przekonywujący. Odbiorca to wyczuje i odejdzie. Podświadomie, zwróci uwagę na komunikat innej firmy, która nie wzbudzi w nim sprzecznych skojarzeń. Zaufa, poczuje się zaopiekowany i chętniej zostawi swoje pieniądze.

Możesz zwiększyć swoje dochody nie tylko przez zwiększenie zasięgów, ale przez zwiększenie zaufania do marki osób, które już zwróciły uwagę na Ciebie. To pierwszy sukces, który łatwo zaprzepaścić. Zaufanie sprawi, że więcej osób będzie skłonnych zainwestować w Twój produkt lub usługę. Jeśli podświadomie uzna, że przekaz marki nie jest szczery i spójny – odejdzie.

 

 

Przykład Marki Passero

Od kilku sezonów mam przyjemność współtworzyć wizerunek marki Passero, producenta płaszczy kobiecych premium. Swój przekaz konsekwentnie budujemy przez udział modelek o określonym typie urody, rysach, figurze (w kolejnej sesji modelka będzie zmieniona) Klasyczne projekty potrzebują klasycznej i eleganckiej oprawy. Dlatego też dobieramy lokacje – miejsca sesji w określone stylistyce. Miękkie oświetlenie dobrze eksponuje produkt. Po rozmowach z inwestorem, wiem, że postrzeganie jego marki zmienia się powoli, ale w obraną stronę. Fotografie z każdej kolejnej sesji cieszą się dużą popularnością w mediach społecznościowych, a podświadome powiązania produktu z elegancją i wyrafinowaniem (na podstawie fotografii) sprawiają, że coraz więcej osób zwraca uwagę na komunikaty marki, a co najważniejsze zostaje z nią na dłużej. Rewelacyjnym dowodem na poparcie tego przykładu jest fakt, że jesteśmy już po piątej sesji wizerunkowej oraz lookbook dla marki Passero.