Masz firmę i zastanawiasz się jak dobrze zaistnieć w sieci, na facebooku i na instagramie?

Największą świadomość dotycząca sesji wizerunkowej mają firmy działające w Warszawie i okolicach. Jednak tematem powinien zainteresować się każdy, kto zarządza firmą z myślą o klientach.

1. Czym właściwie jest sesja wizerunkowa?

Masz wizje tego, jak chcesz aby postrzegany był Twój produkt czy usługa. Może być elegancki albo luksusowy, sportowy, czy też seksowny, a może wręcz przeciwnie słodki i dziecinny? Konsekwentnie realizowane kampanie budują markę i jej przekaz czyli emocje z jakimi będzie się kojarzyć. Reklama, która ma zachęcić klienta do kupna i/lub utrzymać go przy sobie nie jest w stanie istnieć bez obrazu.

Sesja wizerunkowa powinna działać na wyobraźnię. Niestety często konsument nie jest w stanie sam sobie wyobrazić tego jak marka chce być postrzegana. To TY jako producent czy też usługodawca powinieneś rozpocząć narrację opowieści dotyczącej tego, co masz mu do zaoferowania. Klient, kiedy zobaczy Twój produkt w ciekawej aranżacji, jest w stanie wyobrazić sobie siebie w Twoich butach, w Twoim samochodzie na Twojej kanapie korzystając z Twoich usług, np. dekoratora wnętrz. Dlatego sesja wizerunkowa jest istotna. Załóżmy, że jesteś producentem ubrań, dobrze jest wybrać dwa- trzy hity z danej kolekcji, które przyciągną wzrok – zaintrygują. Jeśli zaciekawią, konsument chętnie sprawdzi resztę asortymentu.


sesja_wizerunkowa_warszawa_fotografia_produktowa


Sesje wizerunkowe powinny być przemyślane, ponieważ tworzone regularnie w określonym stylu kształtują charakter firmy w świadomości klientów. To część długofalowego planu marketingowego. Wydaje się, że najczęściej takie sesje realizują projektanci i producenci ubrań, jednak tematem powinien zainteresować każdy, kto wytwarza coś z myślą o sprzedaży. Bez względu na to, czy jesteś specjalistą do spraw marketingu w fabryce krzeseł czy tez prowadzisz szkołę językową. Nie ma znaczenia czy jesteś producentem wózków dziecięcych, właścicielem restauracji czy prawnikiem. Aby dotrzeć do swojej grupy docelowej klientów musisz posługiwać się środkami, które przyciągną ich uwagę. I nie chodzi tylko o firmy prowadzące sprzedaż internetową, chociaż dla tych ostatnich sesja wizerunkowa powinna być standardowym punktem marketingowym równocześnie z fotografią produktową.


fotografia reklamowa produktowa sesja wizerunkowa warszawa


Obraz czyli najczęściej zdjęcia to pierwsza rzecz, na którą uwagę zwraca konsument, zwłaszcza w czasach Facebooka i Instagrama. Jeśli część wizualna zatrzyma jego uwagę, zagłębi się w tekst. A taki jest cel, prawda?

Gdzie w takim razie można wykorzystać zdjęcia wizerunkowe?

Dosłownie wszędzie, w materiałach marketingowych czyli:
wszelkie materiały wydawnicze typu ulotki, katalogi, plakaty, standy reklamowe, opakowania i inne.
*outdoor: bilboardy i reklamy wielkoformatowe
*reklama prasowa: Wszelkie reklamy w magazynach wciąż mają spory zasięg, warto to wykorzystać ilustrując przekaz dobrymi zdjęciami
*oraz najważniejsze – internet – oficjalna strona domowa firmy czyli najważniejsza wizytówka, banery reklamowe, okienka popup, sklepy internetowe, wszelkie artykuły, posty na Facebook, Instagram i wiele innych.


fotografia reklamowa produktowa sesja wizerunkowa warszawa

Czym różni się fotografia produktowa od sesji wizerunkowej?

Niestety dość często fotografia wizerunkowa jest traktowana jako coś dodatkowego. Najważniejsze są zdjęcia produktowe, obiektywne, bezosobowe, często wyszparowane, umieszczone na białym tle. Chociaż jak sama nazwa wskazuje, to właśnie sesje wizerunkowe tworzą wizerunek. To właśnie te zdjęcia wyróżniają daną firmę na tle konkurencji i doprowadzają konsumenta do zdjęć produktowych.


fotografia reklamowa produktowa sesja wizerunkowa warszawa